Aktualności » Wiara w Chrystusa - największym skarbem

niedziela, 27 marca 2022
Takie hasło towarzyszyło Parafialnym Rekolekcjom Wiekopostnym, które tradycyjnie rozpoczęły się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Przez cztery dni (27 - 30 marca ), przewodnikiem duchowym w naszym umacnianiu więzi z Bogiem był ks. Adrian Jakubiak - diecezjalny duszpasterz akademicki i diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ks. Adrian, z młodzieńczą werwą i entuzjazmem wskazywał na bezcenną wartość wiary, na potrzebę przypominania, a nieraz układania na nowo właściwej hierarchii wartości. Przytaczał wiele przykładów z własnego życia, szczególnie z duszpasterstwa wśród studentów. Jego spotkania z dziećmi i młodzieżą, pełne optymizmu i radości, ubogacone śpiewem i grą na gitarze w wykonaniu studentów, i ich świadectwa, uświadamiały młodym ludziom, iż wiarą w Boga to radość, pokój serca i nadzieja na lepsze jutro. Również spotkania z dorosłymi parafianami były umocnieniem wiary w Chrystusa, dla którego nie ma sytuacji beznadziejnych; potrzeba tylko, by  znaleźć czas na spotkanie z Tym, który pragnie naszego zbawienia. Dziękujemy ks. Adrianowi za dar przygotowania naszych serc i umysłów na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.
Galeria zdjęć z rekolekcji do obejrzenia TUTAJ.