Aktualności » Wielka Sobota - 2022

sobota, 16 kwietnia 2022
Wielka Sobota - jest dniem niezwykle bogatym w przeżycia religijne i piękną liturgię. W godzinach przedpołudniowych w kościele i po wioskach zostały poświęcone pokarmy wielkanocne. Przez cały dzień trwała adoracja Jezusa Eucharystycznego w „Grobie”. Adorowali strażacy z poszczególnych jednostek OSP naszej parafii, ministranci oraz Ułani z Kawalerii Ochotniczej w barwach 11 pułku Ułanów Legionowych przy stadninie Carino w Gulinie. O godz. 20.00 rozpoczęła się Wigilia Paschalna. Przewodniczył jej proboszcz - ks. Ireneusz Kosecki. Składała się ona z kilku części: obrzędu światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. Orędzie Wielkanocne -  w niezwykłym wykonaniu naszego organisty Bartłomieja Składanka, któremu towarzyszył śpiew scholi parafialnej, przypominało nam o przejściu z nocy grzechu do blasku bożej łaski. W homilii, którą wygłosił ks. Kamil Kowalski, wybrzmiała zachęta, by z Chrystusem Zmartwychwstałym spotykać się nie tylko w czasie świąt, ale mieć dla Niego czas także w zwykłą niedzielę. Chrystus nas zbawił - umarł na krzyży i zmartwychwstał trzeciego dnia, reszta należy do nas - mówił kaznodzieja. Adoracja Jezusa w „Grobie” trwała do godz. 22.00.
Foto: W. Skorza