Aktualności » Wielki Czwartek

czwartek, 17 kwietnia 2014

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.  Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 odprawili nasi księża: proboszcz - ks. Ireneusz Kosecki i nasz wikariusz - ks. Bartłomiej Grzebuła. Na pamiątkę umycia nóg 12 Apostołom przez Chrystusa, ks. proboszcz również umył nogi 12 mężczyznom z naszej parafii, wskazując jak realizować miłość względem bliźnich. Po Mszy św. w uroczystej procesji został przeniesiony Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji, zwanego „Ciemnicą". W tym roku „Ciemnicę" przygotowali kandydaci na członków Akcji Katolickiej. TUTAJ galeria zdjęć (fot. Michała Żurowski).