Aktualności » Witaj szkoło!

wtorek, 01 września 2015
We wtorek, 1 września Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczestniczyły we wspólnej modlitwie dzieci z Gminnego Przedszkola, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gminnego Gimnazjum w Zakrzewie. Wraz z nimi byli obecni rodzice, Dyrekcja poszczególnych szkół, nauczyciele, wychowawcy, katecheci i pozostali pracownicy szkół. Mszy św. przewodniczył wikariusz naszej parafii ks. Włodzimierz Tamborek. W homilii przypomniał o potrzebie rozwijania licznych talentów, które otrzymaliśmy od Boga. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest wielką szansą, aby pogłębiać swoją wiedzę, uszlachetniać swoje człowieczeństwo i przyjaźń z Panem Bogiem. Na zakończenie Eucharystii ks. Włodzimierz uczniom klas pierwszych poświęcił tornistry i przybory szkolne. Po błogosławieństwie, uczestnicy Mszy św. prowadzeni przez poczty sztandarowe, udali się do swoich szkół. Witaj szkoło!