Aktualności » Z miłości do tych, którzy odeszli...

wtorek, 23 czerwca 2020
Wieloletnią tradycją zakrzewskiej parafii jest spotkanie modlitewne na cmentarzu, w Wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to piękne, modlitewne przygotowanie do Uroczystości odpustowej. 23 czerwca br. o godz. 19.00, najgorliwsza grupa parafian przybyła, by uczestniczyć we Mszy św. za zmarłych. Ks. proboszcz - Ireneusz Kosecki odprawił Eucharystię, modląc się o dar nieba dla spoczywających na parafialnym cmentarzu. We wstępie przypomniał: „nasza miłość do zmarłych realizuje się najpiękniej przez dar modlitwy i Eucharystii. W naszych sercach jest żywa nadzieja, że tych którzy odeszli, spotkamy kiedyś w wieczności”. W czasie Mszy św. wraz z wikariuszem - Ks. Kamilem Kowalskim, odmówili tajemnice bolesne różańca świętego, wyczytując imiona i nazwiska zmarłych spisanych w wypominkach, wypraszając dla nich szczęście wieczne, przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Jana Chrzciciela.