« wstecz

Aktualności » Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy

niedziela, 14 marca 2021
Pod takim hasłem, przebiegały w naszej parafii tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Tradycyjnie rozpoczęły się od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu. Przez cztery dni (14 - 17 marca) przewodnikiem duchowym w naszych osobistych powrotach do Boga był Ks. Michał Bartosiak - wikariusz parafii św. Kazimierza w Radomiu.

Ksiądz rekolekcjonista, w ciekawy sposób pokazywał nam wartość Mszy św. - Eucharystii, omawiając jej poszczególne części. Zachęcał, by nasz udział w niej był żywy, aktywny, z pełną wiarą w obecność Jezusa Chrystusa pod postacią znaków sakramentalnych. Szczególnie radosne były spotkania z przedszkolakami i dziećmi z młodszych klas szkoły podstawowej. Wychodząc od znaczenia znaków drogowych, ks. Michał wskazywał na boże znaki, które mają nas uczyć mądrze żyć. Dekalog, krzyż, symbol ryby - to znaki rozpoznawcze chrześcijanina. Żyć wartościami płynącymi z Ewangelii - to zadanie dla każdego, bez względu na wiek.  Również spotkania z młodzieżą i dorosłymi parafianami były umocnieniem wiary w Chrystusa, dla którego nie ma sytuacji beznadziejnych, który szuka człowieka zagubionego. Rekolekcjonista zachęcał nas wszystkich, byśmy zaufali Duchowi Świętemu; On nas uświęca i dodaje odwagi w wyznawaniu wiary. Wdzięczni jesteśmy Bożej Opatrzności, że pomimo wciąż panującej pandemii, dane nam było uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy za piękny czas przygotowania naszych serc na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym - mówi p. Marta.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com